Profile

handa sardar

Contact Details


Bio

 
 

چالیدره

در مشهد مناطق زیادی وجود دارد که برای گردش و تفریح بسیار مناسب هستند که یکی از آن ها چالیدره می باشد. دهکده ای تفریحی که دارای تمامی امکانات خدماتی و رفاهی می باشد به دلیل آب و هوای معتدلی که دارد در بین مردم بسیار محبوب است. در این دهکده می توان از تفریحاتی چون ، گشت و گذار با تله کابین، زیپ لاین، قایق سواری، بانی جامپینگ، ماهیگیری در سد و ... استفاده کرد.  چند رستوران و کافی شاپ را در چالیدره قرار داده اند تا بتوانید به هنگام نیاز از آن ها استفاده نمایید. این دهکده تفریحی در 17 کلیلومتری از مشهد واقع شده است.
شهر بازی هپی لند
شهربازی هپی لند یکی از تفریحات هیجان انگیز تور مشهد می باشد  که بیشتر برای افرادی مناسب است که فرزندان خود را به همراه دارند. اولین شهربازی سرپوشیده در مشهد هپی لند می باشد که در سال 1392 آن را افتتاح کردند و دارای پیشرفته ترین وسایل و تجهیزات بازی می باشد که از امنیت بسیار بالایی برخوردار هستند. در این شهربازی می توان شاهد 50 بازی مختلف بود که هر کدام از آن ها تجربه ای خاص را برای فرزندان شما رقم خواهند زد. همچنین دارای غرفه های عکاسی، رستوران، سینما 7 بعدی و ... می باشد.
 
پارک ملل چهل بازه مشهد
به توضیح سایت سفر باتو ، یکی از پروژه های بزرگی که در طی چند سال اخیر در مشهد در حال افتتاح بود پارک ملی چهل بازه می باشد که آن را در زمینی به مساحت 115 هکتار و ما بین رودخانه چهل بازه راه اندازی کرده اند. این پارک از لحاظ آلاینده های هوا رقیب سر سخت پارک جنگلی وکیل آباد است. این پارک دارای فضای سرسبز، مکان های تفریحی، امکانات متنوع، دریاچه مصنوعی، ساحل، انواع رستوران ها، چایخانه سنتی، پیست اسکی، تراموا، زمین های ورزشی، اقامتگاه و ... می باشد، همچنین در حال راه اندازی مسیری برای دوچرخه سواری و پیاده روی هستند و پارکینگ هایی برای پارک خوردوها در اطراف این پارک قرار داده اند. زمانی که به رزرو تور مشهد می پردازید به این نکته توجه داشته باشید که از چه مناطق تفریحی می توانید بازدید به عمل آورید.
پارک علمی پروفسور بازیما
یکی از منحصر به فرد ترین پارک های علمی که در ایران افتتاح شده است پارک علمی بازیما است که در سه موضوع زمین شناسی، نجوم و زیست شناسی می باشد. وسعت این پارک حدود 2100 متر مربع است که در طبقه چهارم مجتمع تجاری وصال قرار گرفته است و از سال 1395 آن را افتتاح کرده اند.  در این پارک باید از داخل دهان یک انسان عبور کنید  و به کشف اسرار درون بدن انسان ها بپردازید. در این پارک می توان سری به دنیای عجیب و غریب حیوانات هم زد. لازم به ذکر است که بگوییم در پارک علمی بازیما از پیشرفته ترین تکنولوژی ها و تکنیک های تفریحی استفاده شده است  که به کشف استعداد کودکان می پردازد و سعی شده است  که با بازدید از این پارک مطالب علمی را فرا بگیرند.